Počinje Festival svjetske književnosti, ovo su nam najzanimljivija događanja

Jubilarni deseti Festival svjetske književnosti ove će se godine održati od 4. do 9. rujna u Knjižari Fraktura, Hrvatskom društvu likovnih umjetnika te u Botaničkom vrtu. Program je festivala vrlo bogat, a mi u nastavku izdvajamo nama najzanimljivije događaje.

Festival započinje pravim bombončićem. U nedjelju u 20 sati u HDLU-u održat će se Razotkrivanje u čijem će središtu biti sjajna autorica Olja Savičević Ivančević, a razgovor će voditi također sjajna spisateljica Maša Kolanović.

U ponedjeljak će od 18 sati o važnosti književne nagrade tportala govoriti ovogodišnja dobitnica Marija Andrijašević (za roman Zemlja bez sutona), a dotaknut će se i svog književnog rada. S njom će razgovarati Vanda Mikšić i Andrea Milanko. Isti dan, ali u 21 sat, Razotkrivanje – koje će moderirati Marko Pogačar – posvećeno je Semezdinu Mehmedinoviću.

U srijedu će od 20 sati u Dvostrukom portretu sudjelovati Josip Mlakić i Davor Špišić, s kojima će razgovarati Lana Molvarec, a odmah nakon toga, od 21 sat, popularnu Bernardine Evaristo pokušat će razotkriti Monika Herceg.

Festival će u petak završiti još jednim velikim imenom domaće književne scene. U 21 sat čeka nas još jedna tribina Razotkrivanje, a ovaj će put u glavnoj ulozi biti Slavenka Drakulić, s kojom će razgovarati Marija Ott Franolić.

Ovo nisu svi događaji, samo nama najzanimljiviji, a cijeli program, kao i mjesta radnje i ostale detalje, potražite na Facebooku i na mrežnoj stranici Festivala.

Prigodna sniženja

Cijene djela autora koji sudjeluju u ovogodišnjem Festivalu bit će snižene do 60%, a nabaviti ih možete u Frakturinom web-shopu ili u Knjižari Fraktura do 2. listopada ili do isteka zaliha.

Od sniženih djela posebno bismo izdvojile knjigu Me’med, crvena bandana i pahuljica Semezdina Mehmedinovića koju možete uloviti već za 53,40 kn, a što se još nudi, pogledajte na poveznici.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s